Andreja Kelhar Horvat, univ. dipl. oec., je zaposlena je v Agenciji RS za javnopravne evidence in storitve kot vodja Sektorja za bonitetne in druge tržne storitve. S področjem uporabe poslovnih informacij in razvojem metodologije bonitetnega ocenjevanja se aktivno ukvarja že več kot 20 let. S prispevki na temo uporabe poslovnih informacij v procesih odločanja sodeluje na različnih konferencah in strokovnih posvetovanjih.
Predstavitev vsebine:
Smo v obdobju, ko v svetu strmo narašča število stečajev podjetij in tudi v Sloveniji je število začetih postopkov v letošnjem letu višje (590) kot v lanskem (546) ali predlanskem letu (586). Težave s plačilno nesposobnostjo je imelo v mesecu juliju 2.572 pravnih in 3.484 fizičnih oseb, ki opravljajo dejavnost, skupen znesek neporavnanih obveznosti na blokiranih računih pa je presegel 130 mio EUR. Na seznamu davčnih neplačnikov se je znašlo kar 2.962 dolžnikov. Razlogi za težave v poslovanju podjetij so seveda različni, odvisni od okoliščin in razmer na trgu, napačnih odločitev glede financiranja, pomanjkljivega informiranja, razlog pa je lahko tudi nezadostno poznavanje podjetij, s katerimi vstopajo v poslovne odnose in iz tega izhajajoča tveganja. Prikazani bodo ključni podatki AJPES, s katerimi si lahko podjetnice pomagajo pri poslovanju in obvladovanju tveganj.
Mateja Tanšek Simeunović, MCREDUS, sem neodvisna in licencirana zavarovalna posrednica, z več kot 20- letnimi delovnimi izkušnjami v zavarovalništvu, specializirana za zavarovanje podjetij. Strokovnjakinja za premoženjsk, osebna, avtomobilska, zdravstvena in turistična zavarovanja.
Ljiljana Pavković, Vzajemna zdravstvena zavarovalnica je že več kot 30 let v zavarovalništvu. Že leta išče in izpopolnjuje način komunikacije z namenom ozaveščanja o pomembnosti zavarovanja. Deluje kot specialist za prenos znanja in komunikacijo. Na ta način svoje spretnosti usmerja v ljudi, ki jim pomaga prepoznati njihov potencial in jih motivira za dosego ciljev. Ljiljana Pavkovič je specialistka za izobraževanje.
Primož Govekar, Info Hiša, d.o.o.
Predstavitev vsebine:
Predavanje bo osredotočeno na ključne vidike zagotavljanja informacijske varnosti in skladnosti z zakonodajo o varstvu osebnih podatkov v malih in srednjih podjetjih, zlasti pri tistih s spletnimi trgovinami ali digitalnimi storitvami. Obravnavali bomo nevarnosti, kot so phishing napadi, izguba ali razkritje podatkov ter težave zaradi neustrezno izdelanih spletnih strani. S praktičnimi primeri bomo pokazali, kako lahko podjetja z omejenimi sredstvi učinkovito zaščitijo svoje podatke in izpolnjujejo zahteve GDPR.
Predstavitev moderatorja
Gregor Murn
V svoji več kot 20-letni karieri sem se posvetil vodenju in organizaciji najrazličnejših dogodkov. Moj začetek sega v osnovno šolo, ko sem že pri štirinajstih letih odkril svojo strast do radia. Ta izkušnja mi je dala temeljna znanja in veščine, ki so se kasneje izkazali za neprecenljive v svetu prireditev. S svojo karizmo, odlično komunikacijo in izjemno prilagodljivostjo lahko moderiram vse od protokolarnih in družabnih dogodkov do športnih prireditev. Prilagodim se vsakemu dogodku in poskrbim, da postane edinstven in nepozaben. Ponosen sem na svojo sposobnost, da vsakemu dogodku vdahnem poseben pečat. Z občutkom za vzdušje, s poznavanjem potreb dogodka in sposobnostjo hitrega odzivanja na nepredvidljive situacije ustvarjam nepozabne izkušnje tako za organizatorje kot za udeležence. Vsak dogodek, ki ga vodim, je zame nova priložnost, da združim svoje znanje, strast in profesionalizem, kar prispeva k izjemni izvedbi, ki pušča trajen vtis.